مقالات عمومی

اختلال نعوظ: علل، علائم و راهکارهای موثر برای مدیریت

اختلال نعوظ - علل، علائم و راهکارهای موثر برای مدیریت

[vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column][vc_column_text]اختلال نعوظ یک مسئله جنسی رایج است که می‌تواند بر روی کیفیت زندگی جنسی و رابطه زوجین تأثیرات منفی داشته باشد. در این مقاله، با اختلال نعوظ، علل آن، علائم و نشانه‌ها و همچنین راهکارهای موثر برای مدیریت آن آشنا خواهید شد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column][vc_column_text]

علل اختلال نعوظ:

اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی به عوامل مختلفی برمی‌گردد. در ادامه، برخی از علل رایج این اختلالات را ذکر می‌کنیم:

 

عوامل فیزیکی:

الف) بیماری‌های قلبی: مشکلات قلبی می‌توانند عملکرد خونرسانی به اعضای جنسی را تحت تأثیر قرار داده و باعث ناتوانی جنسی شوند.

ب) دیابت: افراد مبتلا به دیابت ممکن است به علت تأثیرات این بیماری روی عصب‌ها و عروق، مشکلات نعوظ جنسی را تجربه کنند.

ج) اختلالات هورمونی: تغییرات در سطوح هورمون‌ها مانند تستوسترون می‌تواند تأثیر مستقیمی بر عملکرد جنسی داشته باشد.

د) مصرف برخی داروها: مصرف برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی، داروهای فشار خون و داروهای ضد روان‌پریشی می‌تواند عملکرد جنسی را تحت تأثیر قرار داده و ناتوانی جنسی ایجاد کند.

ه) مشکلات عضلانی-اسکلتی: مشکلات مربوط به عضلات، استخوان‌ها و اعصاب می‌تواند به اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی منجر شود.

 

عوامل روانشناختی:

الف) استرس: استرس مزمن و فشارهای ذهنی می‌توانند تأثیرات منفی بر روی نعوظ و عملکرد جنسی داشته باشند.

ب) اضطراب: اضطراب و نگرانی‌های مرتبط با عملکرد جنسی می‌توانند به ناتوانی جنسی منجر شوند.

ج) افسردگی: افسردگی ممکن است به علت کاهش انگیزه جنسی و اختلال در تجربه لذت، عملکرد جنسی را تحت تأثیر قرار دهد.

د) مشکلات در برقراری رابطه‌: مشکلات ارتباطی با همسر، عدم رضایت از رابطه زناشویی و عدم صمیمیت می‌توانند به اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی منجر شوند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top” source=”media_library” image=”12757″ img_size=”full” external_img_size=”” add_caption=”” alignment=”center” style=”” external_style=”” border_color=”grey” external_border_color=”grey” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank” title=”” custom_src=”” caption=”” link=”” img_link_large=””][vc_column][vc_single_image image=”13533″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column][vc_column_text]

علائم و نشانه‌های اختلال نعوظ:

۱- ناتوانی در رسیدن به نعوظ: تحریکات جنسی در فرد منجر به نعوظ نمی‌شود و همچنین احتمالا نعوظ صبحگاهی فرد نیز با مشکل مواجه است.

۲- ناتوانی در نگه داشتن نعوظ حین فعالیت جنسی

۳- از دست رفتن نعوظ قبل از ارگاسم در حین رابطه‌جنسی

۴- کاهش علاقه به فعالیت جنسی

۵- زودانزالی: انزال زودرس زمانی اتفاق می‌افتد که مرد در حین مقاربت، زودتر از آنچه می‌خواهد به ارگاسم می‌رسد. این یک مشکل رایج است که ۳۰٪ تا ۴۰٪ از مردان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۶- تاخیر در انزال: گاهی اوقات اختلال انزال نیز نامیده می‌شود. شرایطی که در آن، یک زمان طولانی تحریک جنسی برای رسیدن مردان به اوج جنسی و انزال لازم است. برخی از مردان به هیچ وجه قادر به انزال نیستند.

۷- نرسیدن به ارگاسم پس از چند تحریک: در نتیجه اختلالات نعوظ و همچنین تاخیر در انزال، برخی مردان با وجود بارها تحریک جنسی، ولی در انزال و ارگاسم مشکل دارند و کیفیت این موضوع در روابط جنسی آنها از دست رفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله چگونه بفهمیم اختلال نعوظ داریم؟ مراجعه کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top” source=”media_library” image=”12757″ img_size=”full” external_img_size=”” add_caption=”” alignment=”center” style=”” external_style=”” border_color=”grey” external_border_color=”grey” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank” title=”” custom_src=”” caption=”” link=”” img_link_large=””][vc_column][vc_single_image image=”13534″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank”][vc_column_text]

اضطراب عملکرد جنسی و اختلال نعوظ (ED)

در حال حاضر، تحقیقات زیادی در مورد اثرات فیزیکی اضطراب عملکرد وجود ندارد. با این حال، یک مطالعه در سال ۲۰۰۵ نشان می‌دهد که اضطراب عملکرد یکی از عواملی است که بیشترین ارتباط را با اختلال عملکرد جنسی در مردان و زنان دارد.

یک مطالعه جدیدتر در سال ۲۰۲۰ همچنین نشان داد که اضطراب عملکرد جنسی “شایع‌ترین اختلالات عملکرد جنسی را ایجاد یا حفظ می‌کند.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله اضطراب عملکرد جنسی و ED مراجعه کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column][vc_column_text]

راهکارهای موثر برای مدیریت اختلال نعوظ:

درمان رفتار شناختی

این روش یکی از رایج‌ترین موارد برای درمان اختلال نعوظ به شمار می‌آید. در این روش درمانگر به شما کمک می‌کند تا الگوهای فکری و عملی خود را تغییر دهید.

اساس این روش درمان باور بر این گفته است که اختلا نعوظ در شما مشکل اصلی نیست! بلکه چگونگی رسیدن به آن است که ایجاد مشکل می‌کند.

روان درمانی

در برخی موارد، اختلال نعوظ ناشی از ترکیبی از مشکلات فیزیکی و روانی از جمله ترس از شکست، باورهای مذهبی و آسیب‌های جنسی و غیره است.

اختلال نعوظ به نوبه خود منجر به سایر مشکلات روانی از جمله پریشانی عاطفی و کاهش عزت نفس شده و مشکل را بدتر می‌کند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۲۱، مداخلات روانشناسی مانند درمان شناختی رفتاری به ویژه در صورت ترکیب شدن با داروها مؤثر خواهند بود.

شاید این روش‌ها به تنهایی نیز مؤثر باشند، اما اطمینان از این موضوع نیازمند تحقیقات بیشتر است.

یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۸ که شامل ۴ هفته درمان گروهی متمرکز بر ذهن آگاهی بود نشان داد که این نوع درمان به بهبود اختلال نعوظ و رضایت جنسی کمک می‌کند.

با این حال برای تعیین مؤثرترین نوع روان درمانی برای اختلال نعوظ لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود.

درمان جنسی یا مشاوره زوجین

در حدود ۱۰ تا ۲۵ درصد از مردان مبتلا به اختلال نعوظ هیچ عامل خطر شناخته شده‌ای دیده نمی‌شود.

این وضعیت که با عنوان اختلال نعوظ غیر ارگانیک شناخته می‌شود، به دلیل یک بیماری روانی مانند افسردگی یا تجربه اضطراب هنگام رابطه جنسی ایجاد می‌شود.

یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۲۰ نشان داد که درمان جنسی شناختی رفتاری و مصرف دارو هر کدام به تنهایی در کاهش اختلال نعوظ غیر ارگانیک مؤثر هستند.

همچنین این نوع درمان در کاهش اضطراب شرکت کنندگان نیز نقش چشمگیری داشته است.

علاوه بر این، شرکت در مشاوره به همراه شریکتان برای کمک به درک وضعیت و صحبت درباره راه های حمایت از شما مفید خواهد بود.

انجمن ارولوژی آمریکا برای درمان اختلال نعوظ بر اساس نتایج مطالعات یک دستورالعمل کلی ارائه داده است.

این انجمن توصیه می‌کند که به ویژه با شریک زندگی خود با یک متخصص سلامت روان صحبت کنید. این اقدام ارتباط بین زوج‌ها را بهبود بخشیده و به آنها کمک می‌کند درمان را در روابط جنسی خود ادغام کنند.

کاهش استرس

استرس و اضطراب اغلب با اختلال نعوظ مرتبط هستند. مطالعه‌‌ای در سال ۲۰۱۹ نشان داد که علاوه بر اضطراب و افسردگی، استرس نیز یکی از علل اصلی اختلال نعوظ است.

بر اساس این مطالعه استرس مزمن بر تستوسترون تأثیر گذاشته و یا باعث کم خوابی و در نتیجه اختلال نعوظ می‌شود.

با این حال، تحقیقات دیگر نشان می‌دهند که تأثیر استرس بر اختلال نعوظ هنوز مشخص نشده است و یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ نیز هیچ ارتباطی بین استرس و این مشکل پیدا نکرد.

مطالعه کوچک دیگری در سال ۲۰۱۴ نشان داد که یک برنامه ۸ هفته‌ای مدیریت استرس در کنار مصرف دارو در مقایسه با مصرف دارو به تنهایی نتایج بهتری به همراه دارد.

تغییر سبک زندگی برای درمان اختلال نعوظ

نکاتی که معمولا  جهت تغییر سبک زندگی به شما گفته می‌شود، مواردی است که قطعا به غیر از اختلال نعوظ، مشکلات دیگری را نیز برای شما به بار می‌آورند. لذا تغییر دادن آنها قطعا برای بهبود وضعیت زندگی شما ضروری است.

 • ترک سیگار
 • کاهش مصرف الکل
 • کاهش وزن
 • ورزش منظم
 • کاهش استرس

این موارد موجب درمان فوری مشکلات نمی‌شوند اما می‌توانند موجب بهبود جریان خون و عملکرد اعصاب شوند. لذا تغییر سبک زندگی در روند درمان شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

رژیم غذایی سالم برای درمان اختلال نعوظ:

داشتن یک رژیم غذایی متعادل به خصوص با توجه به طبع بدن، به حفظ عملکرد جنسی و کاهش خطر ابتلا به اختلال نعوظ کمک می‌کند.

یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ نشان داد خطر ابتلا به اختلال نعوظ در مردانی که رژیم غذایی مدیترانه‌‌ای یا رژیم با شاخص تغذیه سالم را به دقت دنبال می‌‌کنند کمتر است.

این مشکل به ویژه در افرادی که گوشت قرمز یا محصولات فرآوری شده کمتری مصرف می‌کنند و در درجه اول مواد غذایی زیر را می‌خوردند کاهش می‌یابد:

 • میوه‌ها
 • سبزیجات
 • حبوبات
 • آجیل
 • ماهی

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۷ به‌طور مشابه نشان داد که مصرف بیشتر میوه‌ها، سبزیجات و فلاونوئیدها (ترکیبات موجود در موادی مانند قهوه و سایر غذاها) خطر ابتلا به اختلال نعوظ در مردان ۱۸ تا ۴۰ ساله را کاهش می‌دهد.

دمنوش‌های گیاهی جهت درمان اختلال نعوظ:

طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی و دمنوش‌ها در درمان اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی به‌عنوان یک رویکرد تکمیلی و مکمل در کنار درمان‌های معمول استفاده می‌شود. گیاهانی از جمله شاه گیاه جینسینگ، می‌توانند عملکرد جنسی را بهبود دهند و اختلال نعوظ را مدیریت کنند.

جینسینگ یک گیاه دارویی است که در طب سنتی چین مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه برای افزایش قدرت جنسی، افزایش تولید هورمون‌های جنسی، و بهبود عملکرد جنسی مردان و زنان استفاده می‌شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند که مصرف جینسینگ می‌تواند سبب بهبود قدرت نعوظ، افزایش عملکرد جنسی و افزایش رضایت جنسی را به دنبال داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی مصرف جینسینگ برای درمان اختلال نعوظ به مقاله طریقه مصرف جینسینگ برای درمان اختلال نعوظ مراجعه کنید.

علاوه بر جینسینگ، چندین گیاه دیگر نیز برای مدیریت اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال:

 • ریشه گلوریوزه (Rhodiola rosea): این گیاه دارویی یک کشنده استرس قوی است  و می‌تواند استرس را کاهش دهد و عملکرد جنسی را بهبود بخشد.
 • ریشه ماکا (Maca root): ریشه ماکا به عنوان یک روش طبیعی برای افزایش انرژی جنسی، بهبود نعوظ و افزایش عملکرد جنسی مطرح است.
 • ریشه جینکگو بیلوبا (Ginkgo biloba): این گیاه دارویی می‌تواند جریان خون را بهبود می‌دهد و لذت جنسی را نیز افزایش می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله دمنوش‌های تقویت کننده نعوظ مراجعه کنید.

خواب مناسب و کافی برای بهبود اختلال نعوظ:

برای داشتن تن و بدنی سالم مهم است که هر شب به اندازه کافی بخوابید. همچنین خواب منظم به بهبود اختلال نعوظ کمک می‌کند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد مردانی که در شیفت شب کار می‌کنند و کیفیت خواب بدتری دارند در معرض خطر اختلال نعوظ هستند.

همچنین نتایج تحقیقات در سال ۲۰۱۹ بیانگر این است که اختلال نعوظ در افراد مبتلا به اختلال خواب بیشتر دیده می‌شود. برخی تحقیقات دیگر نیز آپنه انسدادی خواب را با افزایش خطر ابتلا به اختلال نعوظ مرتبط دانسته‌اند.

نداشتن خواب کافی سطح تستوسترون را کاهش داده و در نتیجه منجر به اختلال نعوظ می شود. کمبود خواب مداوم نیز با مشکلات مرتبط مانند دیابت و فشار خون بالا همراه است.

کاهش مصرف الکل

مطالعات بر روی ارتباط مصرف الکل و اختلال نعوظ نتایج متفاوتی را نشان داده‌اند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸، نوشیدن مقادیر متوسط ​​الکل (همانطور که در این مطالعه تعریف شده است کمتر از ۲۱ نوشیدنی در هفته) در واقع به کاهش خطر ابتلا به اختلال نعوظ کمک می‌کند.

از سوی دیگر، مصرف منظم و زیاد الکل تأثیر قابل توجهی بر این مشکل ندارد. با این حال، تحقیقات دیگر مصرف الکل و اختلال نعوظ را مرتبط دانسته‌اند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد که اختلال عملکرد جنسی و به ویژه اختلال نعوظ در افراد مبتلا به سندرم وابستگی به الکل رایج است.

علاوه بر این، تحقیقات در سال ۲۰۲۰ نیز الکل را به عنوان یک عامل خطر برای اختلال نعوظ شناسایی کردند.

تحقیقات بیشتری درباره نقش مصرف الکل بر روی اختلال نعوظ لازم است. به طور کلی، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها توصیه می‌کند که مردان روزانه کمتر از دو نوشیدنی الکلی مصرف کنند.

ترک سیگار

سیگار کشیدن عمل دیگری است که احتمالا منجر به اختلال نعوظ می‌شود و تا حدی به این دلیل است که سیگار کشیدن به رگ‌‌های خونی آسیب رسانده و از رسیدن خون کافی به آلت تناسلی برای نعوظ جلوگیری می‌کند.

همچنین سیگار اکسید نیتریک که برای ایجاد آرامش غیرارادی عضلات و افزایش جریان خون که برای نعوظ لازم است را در بدن کاهش می‌دهد.

طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۵، سیگار کشیدن مکرر با افزایش خطر ابتلا به اختلال نعوظ و همچنین شدیدتر شدن مشکل همراه خواهد بود.

برخی از آسیب‌های ناشی از سیگار کشیدن قابل درمان نیستند. با این حال نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که ترک سیگار به ویژه در مردان زیر ۵۰ سال به بهبود اختلال نعوظ کمک می‌کند.

ترک سیگار چالش برانگیز است، اما منابع زیادی برای کمک وجود دارد. ترک سیگار نه تنها به رفع اختلال نعوظ کمک می‌کند، بلکه در بسیاری از زمینه‌های دیگر سلامت کلی نیز مفید است.

کاهش وزن

یکی دیگر از عواملی که منجر به اختلال نعوظ می‌شود اضافه وزن است.

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۲۰، اختلال نعوظ به طور قابل توجهی در مردان چاق، افراد دارای اضافه وزن یا کسانی که دور کمر بزرگ‌‌تری دارند بیشتر دیده می‌شود.

یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۴ نشان داد که جراحی بای پس معده باعث بهبود سلامت عروق خونی و کاهش اختلال نعوظ در مردان چاق می‌شود.

همچنین تحقیقات در سال ۲۰۱۷ به طور مشابه بهبودی اختلال نعوظ پس از جراحی کاهش وزن را نشان داده است.

در صورتی که چاقی علت اختلال نعوظ باشد، ورزش کردن و داشتن یک رژیم غذایی متعادل به کاهش وزن و بهبود مشکل کمک می‌کند.

ورزش روزانه

تحقیقات نشان می‌دهد که فعالیت بدنی به جلوگیری از اختلال نعوظ و بهبود این مشکل کمک می‌کند.

در صورتی که اختلال نعوظ ناشی از چاقی، کم تحرکی، یا بیماری قلبی عروقی و مشکلات دیگر باشد، ورزش کردن به‌طور ویژه مؤثر خواهد بود.

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸ نیز نشان داد که ورزش هوازی متوسط ​​تا شدید روزانه به مدت ۴۰ دقیقه، چهار بار در هفته به مدت ۶ ماه به کاهش اختلال نعوظ کمک می‌کند. تمریناتی که می‌توانید انجام دهید شامل موارد زیر است:

 • دویدن
 • پیاده روی سریع
 • دوچرخه سواری
 • شنا کردن
 • اسکی

فعالیت بدنی به بهبود سلامت رگ‌های خونی، کاهش استرس و افزایش سطح تستوسترون کمک کرده و تمام این موارد در کاهش اختلال نعوظ نقش دارند.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top” source=”media_library” image=”12757″ img_size=”full” external_img_size=”” add_caption=”” alignment=”center” style=”” external_style=”” border_color=”grey” external_border_color=”grey” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank” title=”” custom_src=”” caption=”” link=”” img_link_large=””][vc_column][vc_single_image image=”13536″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column][vc_column_text]

چه قرص‌هایی برای درمان اختلال نعوظ مناسب هستند؟

قرص‌های اختلال نعوظ تفاوت‌هایی با هم دارند که قیمت آنها می‌تواند انتخاب شما را محدود کند. تقریباً نیمی از مردان ۴۰ تا ۷۰ سال، تا حدی دارای اختلال نعوظ (ED) هستند، که از هر ۱۰ نفر، فقط ۱ نفر ناتوانی کامل برای نعوظ را گزارش می‌کند. مصرف داروی اختلال نعوظ، نعوظ کافی برای شروع رابطه ی جنسی را در تقریباً ۷۰% از مردان غیر سالم ایجاد می‌کند.

آوانافیل (استندرا)

آوانافیل (استندرا) یک داروی خوراکی است که برای درمان ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ (ED) استفاده می‌شود. این دارو در گروه مهار کننده‌های فسفودی استراز قرار دارد، که شامل داروهای دیگری مثل تادالافیل (سیالیس)، سیلدنافیل (ویاگرا) و وردنافیل (لویترا) نیز می‌شود. نعوظ آلت تناسلی مرد به علت پر شدن خون در آن ایجاد می‌شود. پر شدن خون درون آلت تناسلی زمانی اتفاق می‌افتد که اندازه رگ‌های خونی ورودی به آلت تناسلی افزایش یافته و از طرف دیگر، اندازه رگ‌های خونی خروجی از آلت تناسلی (که خون را از آلت تناسلی خارج می‌کند) کاهش پیدا کند. در نتیجه، خون بیشتری وارد آلت تناسلی شده و خون کمتری از آن خارج می‌شود.

مکانیسم عملکرد این دارو به این صورت است که تحریک جنسی، منجر به تولید و انتشار ماده‌ای به نام نیتریک اکسید در بدن می‌شود. آنزیم گوانیلات سیکلاز با جذب نیتریک اکسید، گوانوزین مونوفسفات حلقوی (cGMP) تولید می‌کند که همین ماده نقش اصلی در افزایش و کاهش اندازه عروق خونی آلت تناسلی و در نتیجه نعوظ را دارد. زمانی که cGMP توسط آنزیم دیگری به نام فسفودی استراز-۵ از بین می‌رود، عروق خونی به اندازه طبیعی خود برمی‌گردند. در نتیجه، خون از رگ‌های آلت تناسلی خارج شده و نعوظ به پایان می‌رسد. آوانافیل (استندرا) با جلوگیری از جذب cGMP توسط آنزیم فسفودی استراز-۵، باعث می‌شود تا آلت تناسلی به مدت بیشتری در حالت نعوظ باقی بماند. آوانافیل در ماه آوریل سال ۲۰۱۲ مورد تأیید FDA قرار گرفت.

سیلدنافیل (ویاگرا)

سیلدنافیل دارویی است که برای درمان اختلال نعوظ استفاده می‌شود. این دارو با افزایش جریان خون در آلت تناسلی، به حفظ نعوظ آلت تناسلی کمک می‌کند. حداقل ۷۵ درصد از مردان پس از مصرف سیلدنافیل، مشکل نعوظشان برطرف شده است. سیلدنافیل، همچنین در برخی موارد برای درمان فشار خون بالای ریوی (فشار خون بالا در رگ‌های خونی ریه) تجویز می‌شود. این دارو را می‌توان با نسخه پزشک از اکثر داروخانه‌ها خریداری کرد. سیلدنافیل به صورت قرص‌های خوراکی و جویدنی و مایع خوراکی در دسترس است. نکات کلیدی در مصرف سیلدنافیل شامل موارد زیر می‌شود:

 • معمولاً ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد تا سیلدنافیل برای اختلال نعوظ اثر کند. شما می‌توانید آن را تا ۴ ساعت قبل از رابطه ی جنسی مصرف کنید.
 • مصرف سیلدنافیل به تنهایی باعث نعوظ نمی‌شود. شما باید از لحاظ جنسی تحریک شوید.
 • عوارض شایع مصرف این دارو شامل سردرد، احساس بیماری، گر گرفتگی و سرگیجه می‌باشد. البته بسیاری از مردان هیچ عوارضی نشان نمی‌دهند.
 • مصرف همزمان داروهای نیترات (اغلب برای درد قفسه سینه به کار می‌روند) می‌تواند خطرناک باشد. بهتر است با پزشک مشورت کنید.
 • سیلدنافیل با نام های تجاری ویاگرا (برای اختلال نعوظ) و رواتیو (برای فشار خون ریوی) در دسترس می‌باشد.

تادالافیل (سیالیس)

تادالافیل دارویی است که برخی از پزشکان آن را برای درمان اختلال نعوظ (ED) و علائم بزرگ شدن پروستات (بزرگ شدن خوش خیم پروستات) تجویز می‌کنند. در برخی موارد، این دارو برای فشار خون ریوی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. تادالافیل با نسخه پزشک در دسترس بوده و به صورت قرص خوراکی موجود است. این قرص را شما می‌توانید با یا بدون غذا مصرف کنید. نکات کلیدی در مصرف تادالافیل عبارتند از:

 • معمولاً ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد تا این دارو برای اختلال نعوظ اثر کند. شما می‌توانید این دارو را تنها یک بار در روز و حداقل ۳۰ دقیقه قبل از رابطه جنسی مصرف کنید.
 • مصرف تادالافیل به تنهایی برای نعوظ کافی نیست. شما باید تحریک شوید.
 • بسیاری از مردان با مصرف تادالافیل، هیچگونه عوارض جانبی نداشته‌اند اما عوارض خفیف آن می‌تواند شامل سردرد، کمردرد، درد عضلانی، درد در بازوها و پاها، گر گرفتگی صورت، گرفتگی بینی و سوء هاضمه باشد.
 • تادالافیل به همراه داروهای نیترات مصرف نشود. مصرف همزمان داروهای نیترات و تادالافیل منجر به افت شدید و خطرناک فشار خون می‌شود.

وردنافیل (لویترا)

وردنافیل برای درمان ناتوانی جنسی مردان یا اختلال نعوظ استفاده می‌شود. مصرف وردنافیل، در زمان تحریک جنسی باعث افزایش جریان خون در آلت تناسلی شده و بدین ترتیب به حفظ حالت نعوظ کمک می‌کند. این دارو و هیچ داروی دیگری از شما در برابر بیماری‌های مقاربتی (مثل HIV، هپاتیت ب، سوزاک، سفلیس و …) محافظت نمی‌کند. بهتر است همیشه از رابطه جنسی محافظت شده (کاندوم) استفاده کنید. در نهایت، برای مصرف هر یک از این دارو ها باید با پزشک خود مشورت کنید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column][vc_column_text]

نتیجه‌گیری:

اختلال نعوظ می‌تواند بر روی کیفیت زندگی جنسی و رابطه زوجین تأثیرات منفی داشته باشد، اما با شناخت علل آن و استفاده از راهکارهای موثر، می‌توان آن را مدیریت کرد. شما زوجین عزیزی که ممکن است دچار مشکلات جنسی شده باشید، بد نیست نگاهی به مقاله جینسینگ و تثقویت رابطه زناشویی نیز بیندازید. جینسینگ به شما کمک می‌کند که رابطه جنسی بهتری داشته باشید. با مشاوره پزشکی و روانشناختی، درمان فیزیکی مناسب و اصلاح سبک زندگی، امکان بهبود و ارتقاء رابطه جنسی و افزایش رضایت از عملکرد جنسی وجود دارد. همچنین، استفاده از روش‌های جنسی موثر می‌تواند به بهبود عملکرد جنسی کمک کند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *